Pielęgnacja biżuterii

Cześć dziewczyny,

Matka Natura wyposażyła nas w pewne instynkty. Lubimy o siebie dbać, opiekujemy się sobą i troszczymy o nasz wygląd. Dbamy, aby włosy były lśniące i zdrowe, skóra nawilżona i sprężysta, a ubrania nienagannie wyprasowane i pachnące.
Czy wiecie, że nasza biżuteria również potrzebuje opieki i pielęgnacji? Poniżej znajdzie instrukcję, która w łatwy sposób pomoże Wam o nią zadbać.

STAL CHIRURGICZNA

Stal chirurgiczna jest bardziej trwała i odporna na zarysowania niż srebro czy złoto. Nie należy jednak zapominać, że ona również wymaga troski. Zapamiętajcie proszę te 3 złote zasady, a Wasza biżuteria będzie olśniewać za każdym razem.

1. Korzystajcie ze spacjalnych szkatułek wyłożonych materiałem, takim jak zamsz czy jedwab, lub woreczków z delikatnej tkaniny.
2. Ograniczcie kontakt z detergentami. Podczas sprzątania warto odłożyć nasze skarby w bezpieczne miejsce. Stal chirurgiczna nie przepada też za alkoholem, dlategto warto ją omijać podczas używania perfum.
3. Aby stal chirurgiczna zachowała piękno na lata wystarczy, regularnie, przecierać ją miękką, zwilżoną szmatką, a później ręcznikiem papierowym.
Smug łatwo pozbędziecie się używając wody z dodatkiem mydła (najlepiej szarego).
W przypadku większych zabrudzeń należy sięgnąć po delikatny roztwór octu lub sody oczyszczonej (niewielką jej ilość trzeba rozrobić z wodą, tworząc pastę).

SREBRO

Jest piękne, szlachetne i przyciąga uwagę i zanieczyszczenia, które powodują, że nasza biżuteria z czasem może nabrać grafitowej bawy. Ciemnego osadu łatwo pozbędziecie się używając chusteczek do czyszczenia biżuterii oraz środka nabłyszczającego, które doskonale usuwają zanieczyszczenia. Kolejnym sposobem, może być użycie płynu do czyszczenia srebra. W tym przypadku należy zamoczyć biżuterię na kilka sekund, a po całym procesie wypłukać ją pod bieżącą wodą.
Zarówno w pierwszym, jak i w tym przypadku należy unikać detergentów i alkoholu oraz przechowywać ją w bezpiecznym miejscu. Uchroni to też naszą biżuterię przed plątaniem.
Warto też ograniczyć kontakt z wodą. Nadmierne moczenie może powodować matowienie, mogą się pojawić przebarwienia i powoli zacznie tracić swój blask.

SREBRO ZŁOCONE

I w tym przypadku, odpowiednie przechowywanie biżuterii jest kluczowe. Tu dobrze sprawdzą się woreczki strunowe, które nie dopuszczają zanieczyszczeń z powietrza czy wilgoci. Warto pamiętać, że srebro pozłacane nie lubi nadmiernego przecierania. Gdy zobaczycie, że na Waszym ulubionym łańcuszku, bransoletce czy kolczykach pojawia się miedziany, rdzawy odcień, to pamiętajcie, że jest to czas na Waszą reakcję. Należy wtedy sięgnąć po chusteczki do czyszczenia srebra i wyczyścić, ale tylko i wyłącznie miejsce, które tego czyszczenia wymaga. Jeśli zobaczycie, że Wasza biżuteria traci blask, warto sięgnąć po wodę z mydłem i delikatnie przemyć.
Zdecydowanie w przypadku srebra pozłacanego mniej znaczy więcej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl